Boston Gezilecek Yerler

Geçmiş ve geleceğin iç içe olduğu şehir ABD’ye seyahat edenlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biridir. Nostaljik sokakları, limanı, Charles Nehri üzerinde yer alan köprüleri, çan kuleleri ve köprüleri ile Boston gezilecek yerler listesi keyifli seyahat noktalarından oluşmaktadır.

Genel Bilgiler

Amerika Birleşik Devletleri’nin doğusunda, Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Boston, Massachusetts eyaletinin başkentidir. Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski şehirlerinden biri olan şehir, İngiliz baskısından kurtulmak adına gösterdiği mücadele ile özgürlük hareketlerinin simgelerinden biri haline gelmiştir.

Barındırdığı kültürel, akademik ve eğitim faaliyetlerinden dolayı Amerika’nın Atina’sı unvanını taşımaktadır. ABD’nin ilk devlet okulu olan Boston Latin Okulu, Harvard Üniversitesi ve ABD’nin ilk metrosu yine bu şehirde yer almaktadır.

Boston Gezilecek Yerler Arasından Bazı Öneriler

Özgürlük Yolu

Boston’a gelenlerin ilk uğradığı yerlerden biri olan Özgürlük Yolu, Park Caddesi boyunca İngiliz mimarisine sahip 4 km’lik bir alanı kaplayan nostaljik bir alandır. Aynı zamanda Özgürlük Yolu’nda, Paul Revere’nin 17.yüzyılda yaşadığı evi ve mezarının bulunduğu Granary Mezarlığı, 18.yüzyılın izlerini hala üstünde taşıyan Old North Kilisesi, ahşap kubbesiyle Massachusetts State House muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Charles Nehri

129 km uzunluğa sahip ve Boston’a ulaşmak için 29 şehir içinden geçen Charles Nehri Atlantik Okyanusu’na burada bağlanmaktadır. Cambridge ve Boston arasında olan Longfellow Köprüsü’ de nehir üzerinde yer almaktadır. Şehrin içinde tam anlamıyla insanları huzurla buluşturan noktalardan biri Charles Nehri’dir. Yorgunluk atmak, dingin zaman geçirmek ve harika fotoğraflar çekinmek için oldukça ideal bir yerdir.

Boston Gezilecek Yerler
New England Akvaryumu

New England Akvaryumu

Massachusetts bölgesinin en büyük deniz yaşamı merkezi, New England Akvaryumu 1969 yılından beri ziyarete açıktır. Türü tükenme tehlikesi altında olan canlılar da dahil olmak üzere pek çok deniz canlısı yaşam alanına sahiptir. Pek çok deniz canlısını gözlemleme fırsatı bulacağınız akvaryum Boston’da oldukça popülerdir.

Boston Gezilecek Yerler
Harvard Üniversitesi

Harvard Üniversitesi

Boston gezilecek yerler, arasında ABD’nin en eski üniversitesi olan Harvard Üniversitesi atlanılmaması gereken yerlerdendir. 1636 yılında kurulan Harvard Üniversitesi, on beş milyondan fazla kitap kopyasını barındırmasından dolayı dünyanın en büyük akademik kütüphanesi unvanına da sahiptir. Kampüs olarak adlandırılan bir bölge neredeyse küçük bir mahalle kadar büyüktür. Metro kırmız hattı kullanarak ulaşım sağlanan Harvard Üniversitesi, oldukça fazla ziyaretçi çeken yerlerden biridir.

North End

North End (Küçük İtalya)

Pastane ve lokantalarıyla ünlü olan İtalyan mahallesi, okyanus ile şehrin arasında yer almaktadır.  Otantik ortamıyla ve pek çok keyifli mekânın yer almasından dolayı ziyaretçilerin eğlenceli vakit geçirmek için tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. En popüler caddesi, Hannover Street üzerinde bulunan Mike’s Pastry ve Modern Pastry turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Halk Bahçeleri

İçinde 600’den fazla farklı ağaç türü ve çiçeği barındıran Halk Bahçeleri, Amerika’da kurulan ilk botanik bahçedir. Halk Bahçeleri içerisinde yer alan büyük göl üzerinde kuğulu botlar ile gezmeden Boston ziyareti tamamlanmamalıdır.

Midye Çorbası

Boston’ da Ne Yenir, Ne İçilir?

Boston gezilecek yerler dolaşılırken canınız bir şeyler atıştırmak isterse şehirde birçok lezzetli alternatif sizi bekliyor. Şehirde ağırlıklı olarak deniz ürünleri popüler olsa da her damak tadına uygun yemeklere ulaşmak bir o kadar kolaydır. En çok tüketilen yemekler aşağıda yer almaktadır.

  • Midye Çorbası
  • Istakozlu Sandviç
  • Pancar Salatası
  • Cream Pie
  • Fırında Pişirilmiş Fasulye
  • Clam Chowder
  • Boston Ekmeği
  • Sandviç Çeşitleri
  • Hamburger

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar gezilecek yerler konusunda ziyaretçilere güzel seçenekler sunabilen bir şehirdir. Bu şehirde ziyaret edilebilecek...

Alan Adı ve Hosting’in Güvenilir Adresi: Clouduck

Sektör içerisinde 2019 yılından bu yana aktif bir şekilde hizmetlerini sürdüren Clouduck markası 2021...

Kahramanmaraş Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş gezilecek yerler konusunda pek çok seçeneğe sahip bir ilimizdir. Hem doğal güzellikler hem...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz