Seattle Gezilecek Yerler – ABD

Amerika Birleşik Devletleri’nin popüler şehirlerinden olan Seattle ülkenin kuzeybatısında yer alıyor. Yaşanması ve gezilmesi keyifli olan şehri tam olarak tanımak istiyorsanız 1 haftalık bir zaman dilimi yeterli olacaktır.

ABD’nin en büyük kültür ve finans merkezi olan şehir aynı zamanda büyük birçok markanın doğuş yeri olarak da bilinmektedir.

Seattle Gezilecek Yerler Listesi

Seattle Gezilecek Yerler - ABD
Pike Palace Market

Pike Palace Market

Ülkenin en eski çiftlik ve gıda pazarıdır. Aynı zamanda Seattle’ın en turistik alanlarından biridir. El yapımı birçok ürünün yanı sıra hediyelik eşyalar, gıda ürünleri gibi aradığınız hemen her şeyi Pike Palace Market’te bulabilirsiniz. Hemen belirtelim birçok sokak sanatçısı bu market çevresinde sanatlarını sergilemektedir.

Pioneer Meydanı

Seattle’ın en hareketli yaşam alanlarından biridir. Meydan ve çevresinde birçok yeme ve içme alanları, dükkanlar, mağazalar, sergi alanları bulunmaktadır. Eski yerleşimcilerin ahşap binalarının yangın sonucu yıkılmasının ardından 19. Yüzyılın son çeyreğinde modern yapılar meydan çevresinde inşa edilmiştir.

Seattle Gezilecek Yerler - ABD
Union Gölü

Union Gölü

Seattle gezilecek yerler arasında yer alan Union Gölü çevresinde birçok park bulunuyor. Kentin cazibe merkezleri arasında yer alan bölge hem yerli halk hem de turistlerin keyifli vakit geçirmek için mutlaka ziyaret ettiği alanlar arasında yer alıyor. Gölde su sporları yapılabiliyor.

Museum of Flight

Havacılık Müzesi 1965 yılında açılmıştır. Seattle’ın güneyinde yer almaktadır. Müze içinde yer alan koleksiyonlar ve sahip olduğu eğitim programları bakımından kategorisinde dünyanın en büyük havacılık ve uzay müzesidir.

Burke Museum

1833 yılında Washington Devlet Müzesi adı ile kurulmuştur. Sahip olduğu koleksiyonlar ise biyoloji, jeoloji, antropoloji olarak sınıflandırılmıştır. 16 milyondan fazla parçaya ev sahipliği yapmaktadır.

Alki Sahili

Batı sahilinde halkın kullanımına açılan il plaj olma özelliği bulunan Alki Sahili günümüzde parka dönüştürülmüştür. 135 dönüm üzerine kurulu olan bu alanda çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. Yürüyüş ve kaykay yapmak için sıklıkla tercih edilmektedir.

Jimi Hendrix Memorial

Rock tutkunlarının favorisi olan Jimi Hendrix Memorial, Seattle gezilecek yerler arasında yer alıyor. Broadway ile Pine caddelerinin kesiştiği noktada olan Jimi Hendrix Heykeli 1997 yılında Daryl Smith tarafından yapılmıştır ve bronzdandır.

Victor Steinbrueck Parkı

Yerel halkın uğrak mekanları arasında yer alan park, açılışında “Pazar Parkı” olarak adlandırılıyormuş. Kentin önemli mimarlarından Victor Steinbrueck’in ölümünden sonra parka adı verilmiş. Güzel manzarası ve ferah ortamı ile gezinizde bu parkı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar gezilecek yerler konusunda ziyaretçilere güzel seçenekler sunabilen bir şehirdir. Bu şehirde ziyaret edilebilecek...

Alan Adı ve Hosting’in Güvenilir Adresi: Clouduck

Sektör içerisinde 2019 yılından bu yana aktif bir şekilde hizmetlerini sürdüren Clouduck markası 2021...

Kahramanmaraş Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş gezilecek yerler konusunda pek çok seçeneğe sahip bir ilimizdir. Hem doğal güzellikler hem...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz