Estonya Gezilecek Yerler

Estonya gezilecek yerler hakkında araştırma yaparken seyahatiniz sırasında faydalı olabilecek bilgileri de derlemeye çalıştık. Asıl adı Estonya Cumhuriyeti olan bölge, Kuzey Avrupa’da bulunur ve bir Baltık ülkesidir. Topraklarının büyük bir kısmı adalardan oluşur. Başkenti Tallin’dir. Estonca ise resmi dilidir. Sovyetler Birliği’den ilk ayrılan ülkelerden biri olduğu gibi aynı zamanda kendi parasını ilk basan ülkelerden de biridir.

Estonya Gezilecek Yerler Nereleridir?

Estonya Açık Hava Müzesi

Estonya’nın günümüzdeki modern görünümüne kavuşmadan önceki kırsal halinin, detaylı yansımalarını görebileceğiniz bir müzedir. Müze içinde yangın istasyonu, köy evleri, değirmen, okul ve kilise vardır. Müze, yıl boyunca hizmet vermektedir.

Narva Kalesi

3.2 hektarlık alan üzerinde bulunan Narva Kalesi, geçmişten günümüze kadar uzanan zaman dilimi içerisinde son derece iyi şekilde korunmuştur. Yapılış amacı savunma kalesi şeklinde olsa da zamanla bu amacını yitirmiştir. Günümüzde genel olarak turistik geziler için kullanılmaktadır.

Estonya Gezilecek Yerler
Lahemaa National Park

Lahemaa National Park

Gerek modernliği gerekse de sakin ortamıyla büyük beğeni toplayan Lahemaa National Park, günün her saati ziyarete açıktır. Sadece yetişkinler için değil çocuklar için de oldukça uygun bir alandır. Üstelik parkta eşsiz kareler yakalayarak her anı ölümsüz hale getirebilirsiniz.

Kadriorg Palace

Estonya gezilecek yerler bakımından son derece zengindir. Bölgede hem modern yapılar hem de tarihi alanlar vardır. İmparatorluk döneminde yazlık evi olarak kullanılan Kadriorg Palace 18. yüzyıldan günümüze kadar gelebilmiştir. Saray içinde aynı zamanda bir adet müze de mevcuttur. Pazartesi ve salı günlerinin haricinde sarayı ziyaret edebilirsiniz.

Estonya Gezilecek Yerler
Aleksandr Nevski Katedrali

Aleksandr Nevski Katedrali

1900 yılında yapılmış olan Aleksandr Nevski Katedrali, Toompea Tepesi’nde yer alır. Görkemli yapısıyla dikkat çeken katedralde Ortodoks mimarisi ön plana çıkar. Katedralde 15 ton ağırlığında bir çan bulunur. Alanı ziyaret ederken herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Saint Nicholas Kilisesi

Talin sınırları içinde yer alan ilk kilise olarak bilinen Saint Nicholas Kilisesi, 1820 ile 1827 yılları arasında yapılmıştır. Ortodoks kilisesine bağlı olan Saint Nicholas Kilisesini yıl içinde dilediğiniz zaman ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

Tallin Legend

Tallin Legend

Talin Efsaneleri Müzesi, Estonya tarihini yakından tanımak isteyen kişilere hitap eder. Müzenin farklı odalarında geçmişten gelme hikayeler canlandırılır. Bu hikayeler bazen ürkütücü bazen de şaşırtıcı olabilir. Müze, haftanın her günü ziyarete açıktır.

Toompea Kalesi

1767 ile 1773 yılları arasında yapılmış olan Toompea Kalesi, dikkat çekici mimarisiyle ön plana çıkar. Kalede genç barok mimarisine ağırlık verilmiştir. Kalenin tepesinden Estonya manzaralarını izleyebilirsiniz. Kaleyi gezeceğiniz zaman önceden rezervasyon yaptırmanız gerekir.

Estonya Gezilecek Yerler
Estonya Kumu Sanat Müzesi

Estonya Kumu Sanat Müzesi

Sanatsal bir gezi yapmayı amaç edinen kişiler için Estonya gezilecek yerler arasında yer alan Estonya Kumu Sanat Müzesi, oldukça ideal bir yerdir. Müzede eğitim salonu ve gösteri salonu gibi farklı alanlar vardır. Her dönem değişik sergiler denk gelmeniz mümkündür.

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar gezilecek yerler konusunda ziyaretçilere güzel seçenekler sunabilen bir şehirdir. Bu şehirde ziyaret edilebilecek...

Alan Adı ve Hosting’in Güvenilir Adresi: Clouduck

Sektör içerisinde 2019 yılından bu yana aktif bir şekilde hizmetlerini sürdüren Clouduck markası 2021...

Kahramanmaraş Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş gezilecek yerler konusunda pek çok seçeneğe sahip bir ilimizdir. Hem doğal güzellikler hem...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Önceki İçerikKopenhag Gezilecek Yerler
Sonraki İçerikMiami Gezilecek Yerler