Porto Riko Gezilecek Yerler

Porto Riko’da gezilecek yerler oldukça fazladır. Fakat bu yerler genel olarak tarihi önem taşıyan kale, bina ve silah deposu gibi yerlerden oluşmaktadır. Özellikle denize kıyısı olan kalelerin mimarisi dikkat çekicidir.

Burası Orta Amerika bölgesinde bulunan güzel bir ada ülkesi olsa da, Porto Riko’nun sahilleri pek ünlenmiş değildir. Dolayısıyla bu ada kültür gezileri için daha uygun görünmektedir. Bununla beraber Porto Riko gezilecek yerler açısından doğal güzellikleri de görebileceğiniz seçeneklere de sahiptir. Yani burayı ziyaret ederek güzel bir tatil deneyimi yaşanabilir.

Porto Riko Nereye Bağlıdır? Porto Riko Para Birimi Nedir?

Porto Riko, Britanya Virjin Adaları’nın batısında bulunan bir Orta Amerika ülkesidir. Bu ada ülkesinin nüfusu yaklaşık olarak 3.100.000 kişidir. Ülkede en yaygın dini inanç Katolik Hristiyanlık olmakla beraber, adanın dışişleri ABD tarafından yürütülmektedir. Bu topraklar ilk olarak İspanyollar tarafından sömürge haline getirilmiştir. Porto Riko para birimi ise Dolar’dır.

Porto Riko Gezilecek Yerler
Porto Riko Gezilecek Yerler

Porto Riko Gezilecek Yerler Listesi İçin Birkaç Tavsiye

Adanın eski kültürel dokusu hala canlı tutulmaktadır. Geçmiş yüzyıllardan kalan, kolonici Avrupa devletlerine ait çok sayıda bina, ada yerlilerine ait kaleler ve daha pek çok detay, Porto Riko’da kültürel ve siyasi pek çok savaşın meydana geldiğini anlatmaktadır.

Porto Riko Gezilecek Yerler
Old San Juan

Old San Juan

Old San Juan Türkçe adı ile Eski San Juan, adanın başkenti olan San Juan şehrinin ilk yerleşimini temsil etmektedir. Yaklaşık olarak on beşinci yüzyıl ile on yedinci yüzyıllar arasında bölgeye gelmiş olan İspanyollar, iklim şartları elverişli olduğu için adanın orta kesimlerine yerleşmiştir.

Bu civarlarda birbirinden farklı pek çok yapı inşa edilmiştir. Restorasyon çalışmaları sayesinde halen ayakta duran 300 ile 350 arasında bina, yüzlerce yıl öncesinden kalan bir şehir görünümü nedeniyle ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görür.

Castillo de San Felipe de Murro

Castillo San Felipe de Murro, Old San Juan olarak adlandırılan bölgeye dahildir. Adanın en batıdaki kıyılarından birinde bulunan bu kale, adaya asker çıkartması yapan İspanyollar tarafından, nakliye faaliyetlerinin kontrol edilebilmesi için inşa edilmiştir.

Klasik orta çağ mimarisi ile inşa edilen kalenin duvarları az sayıda restorasyon görmüştür. Ayrıca Porto Riko gezilecek yerler sıralamasında en fazla ziyaretçi talebi alan  mekanlardandır.

Castillo de San Cristobal

Castillo de San Cristobal

Porto Riko’nun deniz kıyısındaki bir başka önemli kalesi Castillo de San Cristobal’dir. Bölgeye ayak basan İspanyol askerlerinin karargah olarak kullanmış olduğu kale, adanın kuzey tarafındandır. Daha sonraki süreçlerde ise kalenin Porto Rikolular tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Deniz kıyısında yükselen bu eski yapı, fotoğrafı çekilmeye değer olan tarihi mekanlar arasındadır.

Pine Grove Beach

Pine Grove Beach

Porto Riko gezilecek yerler konusunda Pine Grove Beach gibi sahil seçenekleri de sunabilen bir adadır. Ülkenin Isla Verde şehrindeki bu sahil, ziyaretçilerin en fazla tercih ettiği yaz turizmi merkezlerindendir. Fakat sahil civarındaki yoğun kentleşme ve dar kumsal alanı göz önüne alınmalıdır.

Eşsiz Bir Tatil İçin En İyi 3 Tatil Köyü

Şehirlerin kalabalığından ve gürültüsünden bunalan tatilciler son dönemlerde tercihlerini lüks ve de konforlu tatil...

Hayaller Dükkanı Nişan Tepsileri

Nişan Tepsisi Modelleri ve Nişan Tepsisi Seçimi. Söz, isteme ve nişan tepsileri son yıllarda oldukça...

Fethiye’de Bir Rum Köyü Kayaköy

Kayaköy Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunuyor. Türkiye'de gezilmesi gereken köylerden biri olan köy, yerli ve...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz