Britanya Virjin Adaları Gezilecek Yerler

Britanya Virjin Adaları gezilecek yerler konusunda sahilleri ile ön plana çıkan bir Karayip ülkesidir. Ülkenin sınırları dahilinde elliden fazla ada bulunur. Yaklaşık olarak 30 bin kişilik nüfusa sahip olan Virjin Adaları’nın başkenti, en büyük ada olan Tortola’nın merkezindeki Roadtown’dur.

Ülke sınırlarındaki adalardan her birinin ayrı doğal güzelliklere sahip olması ve tek bir vize ile gezilebilmesi, ülkeyi en büyük turizm merkezlerinden biri haline getirmiştir. Ayrıca Karayip ülkelerinin genelinde güvenlik ile alakalı problemler yaşanabilirken bu adalar oldukça güvenlidir. Yeşilin ve mavinin bir arada olduğu bir tatil deneyimine sahip olmak isteyenler, tatil için bu adaları tercih edebilir. Bununla beraber Türkiye’den vizesiz gidilebilen ülkeler arasında olması da Virjin Adaları’nı cazip kılmaktadır.

Britanya Virjin Adaları’nda Hangi Para Birimi Geçerlidir?

Britanya Virjin Adaları uçak bileti satın alacak olanlar, sevimli sahil restoranlarında veya tekne turlarında harcama yapabilmek için Amerikan Doları’na sahip olmalıdır. Ülke Britanya’ya bağlı olmasına rağmen, geçerli para birimi Sterlin değil Dolar’dır.

Britanya Virjin Adaları Gezilecek Yerler Arasındaki En Güzel Plajlar Hangileridir?

Britanya Virjin Adaları’nın birçoğunun doğal güzellikleri ormanlardan ve sahillerden oluşur. Akarsu, nehir ve göl gibi daha başka doğal oluşumlar, vahşi hayvan habitatı içinde bulunabileceği için turist ziyaretleri tamamen sahillere yoğunlaşmıştır. Mutlaka görülmesi gereken tertemiz sahillerden bazıları ise aşağıda sıralanmıştır.

Britanya Virjin Adaları Gezilecek Yerler
Smugglers Cove

Smugglers Cove (Kaçakçı Koyu)

Adından da anlaşılabileceği üzere Britanya Krallığı’nın idaresi altında olan bu ülkenin en ünlü plajları, en büyük ada olan Tortola Adası’nda bulunur.  Smugglers Cove yani Kaçakçı Koyu, Tortola’nın en batı burnundadır. Ayrıca ülkenin en gözde tatil bölgelerindendir. Burası yüzmenin yanı sıra şnorkelle dalış yapma tutkusuna sahip tatilciler için de çok uygundur. Ayrıca sahilin suyu oldukça temizdir. Turistler tarafında sıklıkla ziyaret edilmesi ve aktivite çeşitliliğine sahip olması nedeniyle bu koy, Britanya Virjin Adaları gezilecek yerler listelerinde her zaman ilk sıralarda yer alır.

Britanya Virjin Adaları Gezilecek Yerler
Cane Garden Bay

Cane Garden Bay (Cane Garden Koyu)

Tortola Adası’nın batı sahillerinden olan Cane Garden Bay, genel olarak sörf sporuna uygun sulara sahiptir. Dalgalı fakat son derece temiz olan bu sularda tekne turları da düzenlenmektedir. Ayrıca sahil bölgesinde bölge yemeklerini deneyimleyebileceğiniz pek çok restoran mevcuttur.

Loblolly Beach (Loblolly Sahili)

Loblolly Beach, Britanya Virjin Adaları’nın en kuzeyindeki Anegada Adası’ndadır. Sahilin en önemli özelliği, beyaz kumlara ve fazla derin olmayan bir suya sahip olmasıdır. Ayrıca hediyelik eşya satın almak ya da lezzetli deniz ürünleri tüketmek isteyenler için de bu bölge çok elverişlidir.

White Bay (Beyaz Koy)

Britanya Virjin Adaları gezilebilecek yerler açısından koyların fazla olduğu bir ülkedir. Tekne turları ile denizin keyfini çıkarmak için ise genel olarak, Jost van Dyke adasındaki White Bay tercih edilmektedir. Turkuaz renkli sulara sahip olan bu koyun çevresinde pek çok yerel işletme bulunur. Özellikle sahil barları çok fazladır.

Eşsiz Bir Tatil İçin En İyi 3 Tatil Köyü

Şehirlerin kalabalığından ve gürültüsünden bunalan tatilciler son dönemlerde tercihlerini lüks ve de konforlu tatil...

Hayaller Dükkanı Nişan Tepsileri

Nişan Tepsisi Modelleri ve Nişan Tepsisi Seçimi. Söz, isteme ve nişan tepsileri son yıllarda oldukça...

Fethiye’de Bir Rum Köyü Kayaköy

Kayaköy Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunuyor. Türkiye'de gezilmesi gereken köylerden biri olan köy, yerli ve...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz