Falkland Adaları Gezilecek Yerler

Falkland Adaları gezilecek yerler arasında bulunan, coğrafi anlamda en ilginç yerlerden bir tanesidir. Başkenti Stanley olan bu ada ülkesinin yaklaşık olarak 700 – 800 adet küçük adacığı mevcuttur. Ülkenin ana karasını meydana getiren topraklar ise en büyük iki ada olan Batı Falkland ve Doğu Falkland’dır.

Başkent olan Stanley ise Doğu Falkland’ın en doğu kıyılarındadır. Ayrıca Güney Amerika’nın güneydoğusunda yer alan bu ülke İngiltere’ye bağlıdır. Ülkenin her yerinde trafik akış yönü sol taraftandır.

Yerli halk buraya sonradan yerleşmiş olan İngiliz kökenlilerdir ve Falkland para birimi Falkland Poundu’dur. Resmi dil İngilizce’dir.

Falkland Adaları Gezilecek Yerler Nereleridir?

Falkland Adaları Gezilecek Yerler
Christ Church Cathedral

Christ Church Cathedral

Christ Church Cathedral, Whalebone Arch yani Whalebone Yayı olarak bilinen, balina kemiğinden yapılmış anıtın bitişiğindedir. Bu eski ibadethane, klasik İngiliz kilise mimarisinin dünyada bulunan en önemli örnekleri arasındadır.

Taş ve kiremit malzeme ile inşa edilmiş olan sivri çatılı ibadethanenin ziyarete açıktır. Bununla beraber söz konusu kilise, Falkland Adaları gezilecek yerler arasındaki en eski bina sayılabilir. Adanın tarihi yapıları arasında en önemli olanıdır.

Falkland Adaları Gezilecek Yerler
Volunteer Point Sahili

Volunteer Point Sahili

Volunteer Point Sahili’nin isim kökeni hakkında kesin bilgi mevcut değildir. Fakat bu ismin veriliş nedeninin, ada İngilizler tarafından işgal edilirken buraya gönderilen gönüllü askerler ile alakalı olduğu düşünülmektedir.

Volunteer Point sahili, Stanley şehrinin kuzeyinde yer alır. Dünyanın en ilginç sahillerinden birisi olan bu sahilde bembeyaz kumlar ve kayalıklar bulunur. Deniz son derece berraktır. Asıl ilginç olan nokta ise sahillerin doğal bir penguen habitatı haline gelmiş olmasıdır. Genel olarak kutuplarda ve yoğun karlı bölgelerde görülmesi beklenen penguenler, ılıman bir ada ülkesi olan Falkland’ın sahillerinde de yaşayabilmektedir.

Bertha’s Beach

Bertha’s Beach Falkland Adaları gezilecek yerler listesinde yer alan yerlerden biridir. Mount Pleasant bölgesindeki bu sahilde de penguenleri görmek mümkündür. Penguenler ve yunus balıklarını görmek isteyen doğa severler bu plaja mutlaka uğramalıdır. Sahil sularında yırtıcı canlı bulunmamaktadır.

Surf Bay

Surf Bay

Yüzmek ya da en güzel dalgalarla beraber sörf yapmak isteyenler için Surf Bay en güzel gezi durağıdır. Tertemiz sular ve kum alanı, Güney Amerika civarında bulunan en güzel sahillerden birini meydana getirir. Ayrıca suların çok dalgalı olmaması da özellikle acemi sörfçüler için uygundur.

Falkland Adaları Vize İstiyor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Falkland’a gitmek için vize almak zorundadır. Fakat Falkland vize işlemleri için Türkiye’de başvurulabilecek tek yer İngiliz temsilcilikleridir.

Falkland Gezilecek Yerler Açısından Güvenli Bir Ülke Midir?

Falkland Adaları’nın toplam nüfusu 2.000 – 3.000 civarındadır. Ülkede nüfus yoğunluğunun az olması ve idarenin sıkı güvenlik tedbirleri dolayısıyla ülke son derece güvenlidir. Ayrıca Falkland Adaları gezilecek yerler konusunda fazla seçenek sunmuyor olsa bile son derece huzurlu ve doğal açıdan güzel bir tatil bölgesidir.

Eşsiz Bir Tatil İçin En İyi 3 Tatil Köyü

Şehirlerin kalabalığından ve gürültüsünden bunalan tatilciler son dönemlerde tercihlerini lüks ve de konforlu tatil...

Hayaller Dükkanı Nişan Tepsileri

Nişan Tepsisi Modelleri ve Nişan Tepsisi Seçimi. Söz, isteme ve nişan tepsileri son yıllarda oldukça...

Fethiye’de Bir Rum Köyü Kayaköy

Kayaköy Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunuyor. Türkiye'de gezilmesi gereken köylerden biri olan köy, yerli ve...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz