Grönland Gezilecek Yerler

Grönland gezilecek yerler listesinde yer alan tüm gezi alanları soğuk bölgelerde tatil yapmak isteyenlere uygundur. Avrupa ana kıtasının kuzey batısı ile Kanada’nın kuzeydoğusunda yer alan Grönland, 2.166.086 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir.

Dört bir tarafı denizlerle çevrilidir ve bu büyük ada “dünyanın en büyük adası” olarak bilinmektedir. Ülke nüfusu 55.000 – 60.000 civarındadır. Adada insan yaşamının etkin olduğu tüm bölgeler kıyı bölgelerinden oluşur. Çünkü orta kesimlerde kutup ayısı, kurt, kutup tilkisi gibi yabani canlıların yaşam sürdüğü uçsuz bucaksız don alanları vardır.

Grönland Vize İstiyor Mu?

Grönland’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır. Grönland vizesi almak için Danimarka temsilciliklerine başvuru yapmak gerekir. Ayrıca bu adanın tüm idari işleri Danimarka tarafından yürütülür.

Grönland Gezilecek Yerler
Grönland Gezilecek Yerler

Grönland Gezilecek Yerler Nereleridir?

Grönland Gezilecek Yerler
Ilulissat Buz Fiyordu

Ilulissat Buz Fiyordu

Ilulissat Buz Fiyordu ya da bölgede bilinen adı ile Ilulissat Icefjord, dünya üzerinde fotoğrafı çekilebilecek olan en güzel bölgelerdendir. Sadece kutuplarda görülen buz fiyortları, etrafı bembeyaz donmuş toprak kütleleri ile kaplı olan tekne güzergahları meydana getirir. Tekne turu yapmaktan ve doğal güzelliklerin fotoğraflarını çekmekten hoşlananlar için Ilulissat Icefjord gezisinden daha iyisi neredeyse bulunmaz.

Ilulissat Sanat Müzesi

Ilulissat Sanat Müzesi’nde eski zamanlara ait pek çok profesyonel tablo ile birlikte yeni sanat eserleri de mevcuttur. Fotoğrafların ana temaları ise genel olarak aynıdır. Göze çarpan ilk detaylar buz denizleri, karlı alanlar, kurtlar ve adanın coğrafyası ile mücadele eden insan figürlerinden ibarettir. Ayrıca amatör çizim sayılabilecek pek çok yeni ve ilgi çekici resim de sergilenmektedir. Grönland gibi soğuk bir bölgede tatil yapmak isteyenler, ilk önce bu gibi kapalı alanları tercih ederek tatillerine başlayabilirler.

Nuuk Katedrali

Başkent Nuuk’ta bulunan Nuuk Katedrali (Nuuk Cathedral), deniz kıyısında ve karlı dağların karşısında konumlanmıştır. Katedral mimarisi açısından pek de muazzam bir yapı olmamasına rağmen, doğal konumu ile çok dikkat çekmektedir. Ayrıca katedralin çevresindeki üçgen çatılı binalarda dikkat çekicidir.

Nuuk Sanat Müzesi

Ilulissat’taki sanat müzesi ile, ülkenin idari merkezi olan Nuuk’taki Sanat Müzesi de ziyaret edilebilir. Müzede geçmiş zamanlarda avlanan bazı büyük deniz canlılarının kemikleri ve yöresel pek çok fotoğraf ziyaretçilere sergilenmektedir. Bununla beraber ülkedeki müzelerin geneli dikkat çekici mimari tarzlarda inşa edilmiştir.

Kulusuk Müzesi

Kulusuk Müzesi

Kulusuk Müzesi (Kulusuk Museum), kültürel açısından önemli eserlerin bulunduğu bir müzedir. Ada yerlilerinin kullandığı balık avlama aletleri, giysiler, kar kızakları gibi pek çok eski eşya müzede sergilenmektedir. Özellikle havyan kemiklerinden ve dişlerinden yapılmış aksesuarlar oldukça dikkat çekicidir. Grönland gezilecek yerler listesinde yer alan bu müzeyi mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Eşsiz Bir Tatil İçin En İyi 3 Tatil Köyü

Şehirlerin kalabalığından ve gürültüsünden bunalan tatilciler son dönemlerde tercihlerini lüks ve de konforlu tatil...

Hayaller Dükkanı Nişan Tepsileri

Nişan Tepsisi Modelleri ve Nişan Tepsisi Seçimi. Söz, isteme ve nişan tepsileri son yıllarda oldukça...

Fethiye’de Bir Rum Köyü Kayaköy

Kayaköy Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunuyor. Türkiye'de gezilmesi gereken köylerden biri olan köy, yerli ve...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz