Chicago’da Gezilecek Yerler

Amerika’nın üçüncü büyük şehri olan Chicago, Illinois eyaletinde yer almakta olan, turistik açıdan gözde şehirlerden biridir. Chicago`da gezilecek yerler arasında pek çok müze, park, turistik alan, cadde, galeri ve tarihi yapı bulunmaktadır.

Chicago’da Gezilecek Yerler Tavsiyeleri

Chicago’da Gezilecek Yerler
Art Institute of Chicago

Art Institute of Chicago

Chicago Sanat Enstitüsü, dünyanın başta gelen sanat müzelerinden biridir. Özellikle empresyonist eserleri bünyesinde barındıran müzede, Monet’den Van Gogh’a, Picasso’dan Dali’ye kadar pek çok ünlü sanatçının eserleri sergilenmektedir. Müze, 11:00 ve 18:00 arası ziyaretçilerini kabul etmekte olup, salı ve çarşamba günleri kapalıdır.

Chicago Bilim ve Endüstri Müzesi

Chicago Bilim ve Endüstri Müzesi, Amerika’nın en büyük bilim müzesidir. Trip Advisor tarafından 2020’de “Seyahatçilerin Seçimi” ödülünü almıştır. İki kattan oluşan ve geniş alana yayılmış müzede taşımacılık, sanayi, uzay, savaş gibi pek çok alandan farklı eserler bulunmaktadır. 2. Dünya Savaşı’ndan kalma Alman denizaltı U-505, Wright Kardeşler’in ilk uçaklarının bir replikası bu eserlerden bazılarıdır.

Chicago’da Gezilecek Yerler
Oriental Institute Museum

Oriental Institute Museum – Doğu Enstitüsü Müzesi

Müze, Chicago Üniversitesi kampüsünde yer almaktadır. Sudan, Irak, Mısır, İsrail ve Türkiye’deki kazılardan ortaya çıkarılan antik eserler dahil olmak üzere, pek çok esere yer verilmiştir. Milattan önce 100.000 ve milattan sonra 7. Yüzyıl aralığında yer alan eserlerin sergilendiği bir Mezopotamya Galerisi, mumyalama kalıntılarının ve günlük eserlerin sergilendiği iki adet Mısır Galerisi bulunmaktadır.

Lincoln Park

Michigan Gölü’nün yanında yaklaşık 8 kilometrelik bir yeşil alana kurulmuş olan park, Chicago’nun en büyük parkıdır. Ülkenin en eski hayvanat bahçelerinden olan Lincoln Park Hayvanat Bahçesi’ne, Chicago Tarih Müzesi2ne, North Avenue Plajı’na, bisiklet parkurlarına, koşu yollarına ve 1887 tarihli Augustus Saint Gaudens- Lincoln Heykeli gibi pek çok şeye ev sahipliği yapmaktadır. Hiçbir yer ziyaret edilmeyecekse bile, güneşli bir havada vakit geçirmek için ideal yeşil alanlara sahiptir.

Shedd Akvaryumu

Shedd Akvaryumu

Shedd Akvaryumu, dünyanın çeşitli bölgelerindeki su bölgelerini kapsayan birçok sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle çocuklar için ilgi çekici olan akvaryum, çocukların istediği deniz hayvanı kostümlerini giyip fotoğraf çektirmesine olanak sağlayan oyun alanlarına sahiptir. Bunun yanı sıra, vatozlarla dolu devasa tanklar gibi birçok ilgi çekici sergi bulunmaktadır.

Michigan Bulvarı- Magnificent Mile

Amerika’nın ünlü bulvarlarından olan Michigan Bulvarı’nda yer alan Magnificent Mile, çok sayıda lüks butik, mağaza ve galeriye ev sahipliği yapmaktadır. Magnificent Mile’da hem gezip hem alışveriş yaparken, Wrigley Binası, Tribune Kulesi gibi pek çok ilgi çekici binayı görebilirsiniz.

Millenium Park

Yine Chicago’nun gözde parklarından biri olan Millennium Park, Michigan Bulvarı’nın doğusunda kalmaktadır. Parkın merkezinde, Cloud Gate isimli, paslanmaz çelikle kaplanmış 100 küsür tonluk bir heykel bulunmaktadır. Parkta, Lurie Bahçesi`ni ziyaret ederken Crown Fountain`den akan suları izleyebilirsiniz.

Navy Pier İskelesi

Chicago’nun en önemli simge yapılarından biri olan ve Chicago’da gezilecek yerler arasında yer alan Navy Pier, Michigan Gölü kıyısı boyunca uzanan bir iskeledir. Etrafında parklar, bahçeler, turistik yerler ve dükkanlar bulunan Navy Pier, özellikle güneşli havalarda Chicago’da turistlerin ilgisini çeken gözde duraklardan biri olmaktadır.

Yeni Trend Agro Turizm Nedir? Örnekleri Nelerdir?

Metal ve beton yığınları arasında sıkışıp kalan insanların doğaya kaçış noktası Agro turizm, her...

Tunceli Gezilecek Yerler

Tunceli gezilecek yerler tarihi ve doğal güzellikler ile doludur. Kısa bir gezi rehberi tadında...

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar gezilecek yerler konusunda ziyaretçilere güzel seçenekler sunabilen bir şehirdir. Bu şehirde ziyaret edilebilecek...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz