Bermuda Gezilecek Yerler

Bermuda gezilecek yerler özellikle şeytan üçgeni tanımlamasından dolayı hemen herkesin ilgisini çekmektedir. Herkesin hayatı boyunca en az bir kez duymuş olduğu Bermuda, Kuzey Atlantik Okyanusu’nda yer alır. Aynı zamanda Birleşik Krallık’a bağlıdır. Ülke toplamda 7 tane büyük ada ve 200 tane küçük adacıktan oluşur.

Her mevsim değişik güzelliklere bürünen ülke, hem yerel halk hem de yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görür. Değişik ülkeleri ziyaret etmek ya da farklı böl tanışmak için Bermuda’ya gelebilirsiniz. Son dönemlerin yaz tatil gözdeleri arasında yer alan Bermuda’da sizler için birkaç alan derledik!

Bermuda Gezilecek Yerler

Town of St. George

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Town of St. George, aynı zamanda adanın en eski yerleşim alanlarından biridir. Kasabanın etrafı tarihi yapılarla kaplıdır. Arnavut kaldırımlı sokaklar, adeta ziyarete gelenleri büyüler. Nostaljik yapıya sahip olan bu alan, eşsiz manzaralara sahip olduğu için fotoğraf tutkunlarını da çekmektedir.

Fort St. Catherine

İngiliz askerlerinin adaya ilk ayak bastığı yer olarak bilinen Fort St. Catherine, aynı isimle plaja da sahiptir. Hem plaj hem de kale manzarası bölgeyi öne çıkaran özellikleridir. Kale, hafta sonları ziyarete kapalıdır.

The Royal Naval Dockyard

İngiliz Kraliyet Donanmasının eski binası olarak bilinen The Royal Naval Dockyard (Kraliyet Donanması Tersanesi), günümüzde daha hareketli ve modern bir yapıya sahiptir. Müze restoran ve dükkanların yer aldığı alan, turistik açıdan da önemlidir.

Bermuda Gezilecek Yerler
Plajlar

Plajlar

Turtle Beach, Tobacco Bay, Horseshoe Bay Beach ve Church Bay gibi plajlar güzellikleri ile ziyaretçileri çekiyor. Plajlar ve deniz son derece temiz.

Bermuda Gezilecek Yerler
Crystal Cave

Crystal Cave (Kristal Mağarası)

Bermuda gezilecek yerler arasında Crystal Cave olarak bilinen Kristal Mağarası ilginç bir yer keşfetmek isteyen kişiler için çekicidir. 500 metre uzunlukta ve 62 metre derinlikte olan mağara, Vilkinson Vakfı’na aittir. Dikit, sarkıt ve havuzlarıyla ünlüdür.

Hamilton

Ülkenin başkenti olarak bilinen Hamilton, gezilecek birçok yere de ev sahipliği yapıyor. Şehrin ana caddesi üzerinde çok sayıda dükkan ve restoranlar bulunuyor. Arka sokaklarda ise büyüklerin ve küçüklerin vakit geçirebileceği parklar mevcuttur. Ayrıca cadde üzerinde Sanat Galerisi ve Belediye Binası bulunuyor.

St Peter’s Kilisesi – St Peter’s Church

Ülkenin kuzey batı kısmında yer alan St Peter’s Kilisesi, en eski kilise olarak bilinir. Kilisenin hemen arka kısmında mezarlıklar vardır. Farklı kültürler tanımak ve değişik yerler görmek adına kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar gezilecek yerler konusunda ziyaretçilere güzel seçenekler sunabilen bir şehirdir. Bu şehirde ziyaret edilebilecek...

Alan Adı ve Hosting’in Güvenilir Adresi: Clouduck

Sektör içerisinde 2019 yılından bu yana aktif bir şekilde hizmetlerini sürdüren Clouduck markası 2021...

Kahramanmaraş Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş gezilecek yerler konusunda pek çok seçeneğe sahip bir ilimizdir. Hem doğal güzellikler hem...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz