Ucuz Uçak Biletleri Bulmanın 5 Yolu

Ucuz uçak biletleri bulabilme konusunda araştırma yapan seyahat severler için hazırladığımız bu yazımızda ucuz uçak biletleri bulmanın 5 yolu nedir?, seyahatleriniz için ucuz uçak biletleri nasıl bulabilirsiniz? sorularına değindik.

Seyahat etmek, gezmek her ne kadar keyifli ise bütçe ve seyahat masrafları konuları da bir o kadar düşünülmesi gereken konulardır. Seyahat masraflarında konaklama ücretleri kadar, ulaşım ücretleri de önemli gider kalemleridir. Uçakla seyahat etmek istiyorsanız yazımızda vereceğimiz tüyolar ve öneriler ile ucuz uçak bileti bularak ulaşım giderlerinizi azaltabilir ve eğlence, aktivite ve tatiliniz için daha fazla para ayırabilirsiniz.

Ucuz Uçak Biletleri Bulmanın 5 Yolu
Ucuz Uçak Biletleri Bulmanın 5 Yolu

Ucuz Uçak Biletleri Bulmanın Yolları

1.      Seyahat Tarihlerinizde Esnek Planlama Yapabilirsiniz

Seyahat severler olarak hepimizin bildiği üzere uçak bileti fiyatları dönemsel olarak değişebiliyor. Bayramlar, dini tatiller, ülkelere ait tatil dönemleri, yaz, kış sezonu, yılbaşı gibi birçok faktöre bağlı olarak değişebilen bu fiyatlar belirttiğimiz günlerde ya çok yükselebiliyor ya da havayolu seyahat firmalarının kampanyaları nedeniyle uygun fiyatlarda satılabiliyor.

Belirttiğimiz dönemlerde genelde yükselme eğiliminde olan fiyatlardan kaçınabilmek için, seyahat tarihlerinizi esnek tutmanız gerekiyor. Biraz daha konuyu açacak olursak, örneğin; dini bayram dönemini de içine alan bir dönemde seyahat etmeyi planlıyorsanız, seyahat tarihlerinizi de buna uygun şekilde kesin olarak planlamış iseniz büyük olasılıkla hem bilet bulmakta zorlanacaksınız hem de yüksek fiyatlardan bilet almak zorunda kalacaksınız demektir. Eğer seyahat tarihinizi esnek tutarak bayram dönemi öncesi veya sonrasına denk gelecek şekilde seyahatinizi planlayabilirseniz, daha uygun fiyatlarda uçak bileti bulma şansınız artacaktır.

Seyahat Tüyosu: En ucuz uçak biletlerini bulabilmek için, dönemsel araştırmalar yaparak seyahatinizi planlayın.

2.      Erken Rezervasyon Yaptırmak Bütçenize Katkı Sağlar

Erken rezervasyon konaklamada olduğu gibi ulaşımda da bütçenize katkı sağlayacaktır. Yoğun seyahatlerin yapıldığı sömestr tatilleri, yaz tatilleri, kış tatilleri, milli ve dini bayram zamanları ile okulların açılış ve kapanış zamanlarda hem uçak bileti bulmak hem de ucuz uçak biletleri bulabilmek oldukça zordur. Yüksek fiyatlarla seyahat etmemek için bu dönemlerin çok öncesinde uçak bileti rezervasyonu yaparsanız daha uygun uçak bileti bulabilirsiniz.

3.      İnternetten Ucuz Uçak Bileti Bulabilirsiniz

Çağımızda seyahat planlamaları için bizlere kolaylıklar sunan internet, ucuz uçak bileti bulabilmek için birçok alternatif sunuyor. Her havayolu firması ile tek tek görüşmek yerine tüm havayollarını ve bu havayollarına ait uçuşları fiyatları ile bulabileceğiniz arama motorları aracılığı ile en ucuz uçak biletleri bulma sorunu ortadan kalkıyor.

Seyahat Tüyosu: Bütçenize en uygun uçak biletlerini bulabileceğiniz seyahat yerlerine gezinizi planlayın.

4.      Mutlaka Gideceğiniz Yerin 2. veya Alternatif Havalimanı Var Mı? Araştırması Yapmalısınız.

Ucuz uçak biletleri bulmanın 5 yolu listemizin adeta bir ulaşım tüyosu olan maddemize sıra geldi!  Yurtiçi veya yurtdışı olsun neredeyse her büyük ölçekli şehrin 2. veya alternatif havalimanı vardır. Genelde küçük ölçekli ve biletleri diğer havayolu firmalarına göre daha ucuz olan havayolu firmaları bu alternatif havalimanlarını tercih ederler. Gideceğiniz bölgedeki havalimanlarını araştırıp ana havalimanı haricindeki havalimanlarına giden havayolu firmalarını belirlerseniz ucuz uçak bileti alabilmeniz kolaylaşacaktır.

5.      Havayollarının, Seyahat Acentalarının ve Bilet Satışı Yapan Firmaların E- Bülten veya Mail Listelerine Kaydolabilirsiniz

Hemen her sektörde olduğu üzere ulaşım sektöründe de kampanyalar, duyurular genellikle e-bülten abonelerine, firmaların mail listelerinde olan kişilere daha öncelikli olarak ulaşır. Bu şekildeki duyuru ve kampanyalardan bilgi aldığınız anda hareket ederseniz uygun fiyatlı uçak bileti bulabilme şansınız artacaktır.

Eşsiz Bir Tatil İçin En İyi 3 Tatil Köyü

Şehirlerin kalabalığından ve gürültüsünden bunalan tatilciler son dönemlerde tercihlerini lüks ve de konforlu tatil...

Hayaller Dükkanı Nişan Tepsileri

Nişan Tepsisi Modelleri ve Nişan Tepsisi Seçimi. Söz, isteme ve nişan tepsileri son yıllarda oldukça...

Fethiye’de Bir Rum Köyü Kayaköy

Kayaköy Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunuyor. Türkiye'de gezilmesi gereken köylerden biri olan köy, yerli ve...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz